Proč pořídit látkové pleny pro své děti

Proč je pořídit? Protože látkové pleny jsou ekologické, pohodlné pro vaše dítě i a příjemné. Také jsou levné, takže oproti jednorázovým plenám jako rodiče  ušetříte hodně peněz. Výhodou je také, že jsou jednodušší, jelikož je nemusíte žehlit a zaberou Vám snad jen hodinu jednou týdně kvůli jejich péči. Je opravdu strašně moc druhů plen látkových. Např. v obchodech najdete kalhotkové pleny nebo kapsové pleny.

Druhů je ale opravdu moc. Jednou z výhod u látkových plen jsou suché zipsy, které maminky ocení. Proč tedy používat  látkové pleny? Bavlnka je přece jenom pohodlnější a přirozenější než jednorázové plenky pro miminka. Také je pro děti nepříjemné, když jsou plenky parfémované, jelikož je to může dráždit.

Také se můžou přehřívat pohlavní orgány miminek u jednorázových plenek. Jestliže jste se rozhodli pro látkové pleny, tak je to velké plus pro vaší peněženku. U látkových plenek můžete totiž ušetřit docela dost peněz. Jednorázové pleny jsou přece jen strašně předražené. Látkové pleny zatěžují životní prostředí, ale jsou mnohem ekologičtější oproti jednorázovým plenkám.

Každopádně nekupujte hodně plenek před narozením dítěte. Nejdříve musíte vyzkoušet, co Vašemu miminku vyhovuje. Některé děti špatně snáší látkové plenky a musí mít pleny jednorázové. Jiné děti zase nemohou používat jednorázové pleny, ale mohou jen látkové pleny.

 

 

 

 

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *