Chaty Velké Bílovice

Velké Bílovice ve znamení rodinné dovolené. Co navštívit?

Morava a zejména její jižní část je opěvovanou turistickou destinací už odnepaměti. Mezi nejmalebnější vinařská města a obce patří Valtice, Mikulov či Lednice, za kulturou často vyrážíme do druhého největšího města v Česku – do bujaře žijícího Brna. Místa vinařského rázu však často nemají adekvátní podmínky pro zabavení celé rodiny a často jsou uzpůsobená jen pro skupinky dospělých. Kam vyrazit na dovolenou s dětmi, aby se letní výletění nestalo noční můrou pro vás i drahé ratolesti? Zkuste vsadit na Velké Bílovice!

Naučné stezky i pro krátké nožky

Pobyt na čerstvém vzduchu je vždy dobrou volbou. A unavit děti fyzickou aktivitou tak akorát na to, aby s večerem bez protestů ulehly do postýlek, to je sen každého rodiče. Vezměte své nejmenší na jednu z naučnou stezek v okolí Velkých Bílovic, užijte si krásnou přírodu a nenásilně naučte sebe i zbytek rodiny něco nového. Doporučujeme například naučnou stezku Mezi vinicemi.

Letní osvěžení na koupališti

V nedalekých Rakvicích můžete sebe i děti svlažit v rybníku Šutrák. Jak je známo, většina dětí miluje vodu a dovádění ve vlnách, proto neváhejte a sbalte ručníky a nafukovací kruhy. Parkování i vstup k vodní ploše jsou zdarma, rybník je navíc křišťálově čistý a okolí dobře udržované a příjemné na posezení. A když vám z plavání vyhládne, přilehlý kiosek nabídne teplé občerstvení i zmrzlinu. 

Do světa vůní

Smysl, kterým vnímáme největší procento okolních vjemů, je zrak. Dejte mu ale na chvíli oddech a vydejte se za aromatickými rostlinami do Bylinkového ráje v nedalekých Čejkovicích. Bylinková zahrada sv. Hildegardy vám učaruje natolik, že se nebudete chtít vracet domů. Opět se jedná o naučný zážitek, tentokrát však obohacený o netradiční metody poznávání okolního světa formou očichávání a popíjení z bylinek vyrobeného čaje. Nastražte čichové buňky, ve světe bylin strávíte minimálně jedno odpoledne. Na děti navíc čeká bylinkové pexeso a zákusky s limonádou v kavárně Čas na čaj, která k bylinkárně patří.

Nenavnadili jsme vás na Velké Bílovice dostatečně? Potom vás určitě namotivují možnosti bydlení. Zpestřete dětem dovolenou o přespání v tradičním stylu. Chaty Velké Bílovice vás v tomto ohledu rozhodně nezklamou. Ačkoliv se jedná o menší město, překvapí vás, jak široké možnosti ubytování Velké Bílovice poskytují. V okolí pak najdete k pronájmu nejen chaty a chalupy, ale také soukromé apartmány i celé domy.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *