Jak vybírat kojenecké oblečení na léto?

Léto se už neodkladně blíží, a tak stejně jako vy, tak i vaše děti potřebují letní oblečení. Vybrat ale letní kojenecké oblečení není lehký úkol, protože trh s těmito oblečky je rozmanitý. Jak vybrat správnou velikost kojeneckého oblečení? Jaké moderní technologie se prolínají do výroby dětského oblečení? Na to se podíváme v dnešním článku.

Pohodlné kojenecké oblečení

Pro mnoho maminek je to samozřejmostí, oblečení by mělo být pohodlné, aby se vaše miminko cítilo dobře. Myslete také na to, že dítě potřebuje přebalovat, a tak byste měli zvolit takové kojenecké oblečení, které nabízí snadný přístup k pleně. Ideální je, když mají dupačky ve spodní části odepínací knoflíčky, díky nimž nemusíte svlékat dítěti celé dupačky. Také jsou praktické zipy, díky nimž se dostanete tam, kam potřebujete. Vzpomeňte si na to, že ne všechny děti se rády oblékají, ba naopak.

Snadná údržba

Kromě toho, že musí být oblečení pohodlné, by se mělo snadno udržovat. Kvalitní kojenecké oblečení je dnes vyrobené s vodoodpudivou povrchovou úpravou. Oblečení je tak možné pouze otřít mokrým hadříkem, a tak nemusíte po každém obědu kojenecké oblečení vyměňovat. Tento materiál je charakteristický tím, že nenasakuje vodu a rychle se dá usušit.

Takové oblečení uplatníte hlavně v případě, že jedete na výlet a nechce se vám s sebou brát hromada oblečení. Když víte, kam s dětmi, vezměte pouze kojenecké oblečení s vodoodpudivou povrchovou úpravou. Usnadníte si tak spoustu práce.

Vyberte správnou velikost

Správná velikost kojeneckého oblečení je velmi důležitá. V létě se počasí často mění, jednou je teplo, jednou zase prší, a tak je nezbytné děti neustále oblékat, dávat jim nové oblečení, pod bundu dát i overal a podobně. Počasí je nevyzpytatelné, což můžete za okny vidět i dnes. Je proto nezbytné jednotlivé vrstvy oblečení kupovat ve správné velikosti. Vždy by pod oblečením měla zbývat nějaká trochu vzduchu, díky čemuž bude zajištěna izolace tepla. Pozor na krátké rukávy, krátké kalhoty, malé objemy v pasu a podobně.

Sdílet článek

One comment:

  1. Já kupuji pro své dítě jedině bavlněné oblečení, protože bavlna je pro pokožku dítěte, podle mě, nejlepší materiál. Asi bych nikdy neinvestovala do oblečení z nějakých syntetických vláken.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *