Jak a v čem můžete děti nosit?

Spousta odborníků se shoduje na tom, že je dobré dítě nosit připoutané na těle, než ho mít neustále položené v kočárku. Dítě můžete nosit už od narození a slouží k tomu speciální nosítka, díky nimž se cítí dítě v bezpečí, protože je v blízkém kontaktu se svou matkou. Také Unie porodních asistentek nosítka doporučuje. V dnešním článku se tedy podíváme, jaké typy nosítek existují.

Budete-li své dítě nosit u těla, upevníte tím i vztah mezi vámi a dítětem. Navíc, je-li použito správné nosítko, dítě je ve správné poloze, a tak je chráněno před kolikami a lépe se mu usíná. Nemusíte také řešit problémy s kočárkem, například přepravu MHD, scházení schodů a podobně. Proč tedy koupit nosítko pro vaše milované miminko? Důvodů je mnohem více.

Koho jak nosit?

Jak již bylo na začátku článku řečeno, také Unie porodních asistentek doporučuje nošení dětí u těla. Dítěti to prospívá, ale je nezbytné vybrat správné nosítko a polohu, aby nedošlo ke špatnému fyzickému vývoji vaší ratolesti. Od narození až do devíti měsíců, tedy do chvíle, kdy dítě bude umět lézt a samo sedět, by mělo být ve svislé poloze. Pokud by tomu tak nebylo, mohlo by dojít k nedostatečnému vývoji páteře.

Jaká existují nosítka?

Pevný šátek

Jedná se o univerzální nosítko, které je vhodné pro miminko už od narození. V šátku je dítě v klubíčku či kolíbce, což je poloha, ve které je dítě také v děloze. Starší děti jsou pak v šátku ve vertikálním úvazu. Uvazování se naučíte, je to jen cvik, a tak se nemusíte bát, že byste to nezvládla. Na internetu je běžně dostupný návod, jak šátek uvázat.

Nosítko

Další variantou je nosítko. K dostání je nosítko ergonomické, které je ideální pro starší děti. Některá nosítka jsou opatřena kojeneckou vložkou, a tak jsou vhodná i pro menší miminka. Avšak na tyto kojenecké vložky mají odborníci různé názory. Nosítko si můžete dát na břicho, záda i na bok. Manipulace s nosítkem je snadná a rychlá.

Klokanka

Finančně dostupná je klokanka, která však není doporučována Unií porodních asistentek. U tohoto nosítka visí nožičky dítěte dolů. Klokanka je vhodná spíše pro větší děti, které už umí lozit a sedět.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *