reflexní vesta

Reflexní vesta – myslete na svou bezpečnost

Ročně se na českých silnicích stanou desítky nehod způsobených špatným nebo žádným označením chodců a řidičů, kteří opouští vůz přímo na vozovce. Tyto nehody, často s následkem smrti, jsou zcela zbytečnou ztrátou na životech. Předejít tomu lze pouze jediným způsobem – dbát na bezpečnost a investovat do kvalitní reflexní vesty!

Pro děti i dospělé

Reflexní vesta vám nesmí chybět ani v případě, že nevlastníte vůz. Měli byste ji nosit vždy při sobě, ať už se chystáte na hory, do lesa nebo procházku a stejně tak byste měli pořídit reflexní prvky svým ratolestem. Od prvního ledna tohoto roku je navíc výstražná vesta povinnou výbavou každého motorového vozidla a nesmí chybět ani motorkářům nebo cyklistům. Děti ocení vtipně řešenou reflexní vestu s obrázky postaviček v mnoha velikostech. Chcete-li být zcela důslední, pořiďte vestičku i svému čtyřnohému kamarádovi, kdyby vám utekl a pobíhal okolo cest, aby byl dobře viditelný pro řidiče.

Praktická reflexní vesta je lehká, snadno skladná a vleze opravdu do každé kapsy. Jednoduché zapínání umožňuje snadnou manipulaci. Taková vesta vám může mnohdy zachránit život! Řidiči mohou přehlédnout chodce či sportovce v tmavém oblečení, kteří jdou po neoznačených vozovkách, okraji komunikace nebo nebezpečných cestách.

Investice do bezpečnosti

Reflexní prvky garantují dobrou viditelnost během stmívání, tmy i za deště a šera. Za nákup rozhodně stojí i drobné reflexní pásky a samolepky, které aplikujete na oblečení, doplňky, kolo, obuv i čepici. Při stanování ve volné přírodě nebo kempování na nepřehledných místech aplikujte na stan reflexní pásku, svým přátelům kupte třeba vtipný reflexní přívěsek, který bude ozdobou i ochranou zároveň. Stylově vypadají i tkaničky anebo odrazky s reflexním povrchem.

Pořízení reflexních vest vás nezruinuje. Jejich cena se pohybuje okolo sta korun, může vám ale zachránit život. A to už za vydané peníze stojí, nemyslíte?

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *