Dětské ouško

Propíchnout uši nebo ne?

Máte doma malou princezničku? Určitě ji už teď vidíte jako parádnici, co bude dělat módní přehlídky ve vašich šatech uprostřed obýváku a jakmile povyroste, stane se z ní princezna (skoro) opravdová. Už vás v této souvislosti určitě napadla otázka propichování uší. Kolem tohoto kroku se točí spousta otazníků a rozdílných názorů. Proto je dobré zjistit všechny informace před tím, než se sami rozhodnete a začnete vybírat první náušničky.

Nejčastější otázka všech rodičů se váže k tomu, kdy propíchnout? Někdo doporučuje přistoupit k tomuto kroku co nejdříve s tím, že čím menší holčička je, tím lépe. Odborníci se s tím ale příliš neztotožňují. Minimálně doporučují počkat do třetího měsíce, kdy už vaše miminko bude mít za sebou očkování proti hexavakcíně, a vy tak nebudete riskovat možnost infekce. Vyskytují se také názory, že byste měli počkat, až holčička vyroste a sama si řekne, zda o náušnice stojí či nikoliv.

Propíchnout nebo nastřelit? Další častá otázka, na kterou se rodiče ptají. Pokud mluvíme o bezpečnosti, odborníci vyzdvihují klady nastřelování náušnic, kdy ranka nehnisá a celá akce zabere pouze pár vteřin. I tato varianta má ale své nevýhody. V oušku musí několik týdnů zůstat ty náušnice, které byly nastřeleny, a zároveň je dražší než propíchnutí jehlou. Rozhodně je však pro dítě příjemnější a méně bolestivá.

Pro nás rodiče je důležité si vše dobře rozmyslet a nejrůznější informace brát s rezervou. Problémem bývá, že se k nám často dostávají i rady zavádějící, které nás mají dotlačit k té či oné variantě, jež je pro daného obchodníka právě výhodnější. Proto vznikla webová stránka detskeousko.cz, kde odborníci dali dohromady odpovědi na všechny nejčastěji kladené otázky ohledně propichování uší. Tam najdeme objektivní informace, pozitiva i negativa jednotlivých možností a mnoho rad, které pomohou, aby naše malá princeznička byla krásná a šťastná. Ať už s náušničkami, nebo bez nich.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *