samojed

Přichází nový člen rodiny

Již delší dobu zvažujete, že pořídíte dětem nového kamaráda? S tímto rozhodnutím přichází do rodiny její nový, nepostradatelný člen. Při výběru správného psího plemene mějte na paměti, že soužití vaší rodiny s tímto kamarádem vyžaduje to, aby perfektně zapadl do vašeho standardu. Pokud máte nedostatek času, udělá vám psí sportovec z domova kůlničku na dříví, autoritativní rasy bez výcviku by zároveň mohly mít problém vpustit do domu vás i vaše děti. Proto tento výběr vytyčuje mnoho otázek.

Malý společník z tibetského kláštera

Základním kritériem při volbě psího plemene je jeho velikost. Obecně platí, že čím větší pes, tím více prostoru pro něj budete potřebovat. Velký pes se v panelákovém bytečku žít naučí, ale bude mít skutečně dostatečný prostor pro pobíhání venku? Kompromisem jsou psíci menších rozměrů. Předpokladem dobrého společníka pro rodinu je naprostá oddanost jeho rodině. U malých ras je to příkladně ši-tzu, psík pocházející z tibetských klášterů. Pokud se pro toto plemeno rozhodnete, mějte na paměti jediné, zdůrazněte mu již od štěněcího věku, kdo je pánem smečky. Své děti naučte již od první chvíle s ši-tzu správně zacházet, aby nedošlo k nechtěnému ublížení. Ši-tzu miluje hlazení, společnost svých páníčků a nekonečné hodiny her a zábavy.

Velký, bílý a mírumilovný samojed

Velká zahrada volá po ochranáři, který u kolemjdoucích vyvolá autoritu, ale co se týče rodiny, bude tím nejvěrnějším společníkem. Samojed je jedno z nejstarších plemen pocházející z ruské Sibiře. Ze samojeda se stal vážený rodinný ochránce již v dávných dobách. Tento „bílý medvěd“ je mírumilovný a trpělivý. Vysloveného hlídače z něj však nevychováte, nemá ani tendenci sám od sebe štěkat. Může být také až nebezpečně důvěřivý k cizím lidem. Díky své inteligenci ovšem zvládne bez problémů základní výcvik. Pokud nebudete na primární povely dbát již od mala, může si později zkoušet prosazovat svou. Nekonečné chvíle zábavy si s ním užijete, necháte-li ho dovádět ve sněhu, který tolik miluje.

Péče o psa bude na vašich bedrech

Neočekávejte, že vaši potomci budou o psa pečovat v každé volné chvíli. Při rozhodnutí pořídit si psa je nutné počítat s tím, že právě vy jej budete muset vycvičit, v případě ši-tzu i samojeda pečlivě udržovat jejich srst a také jim vybrat kvalitní krmiva. Každé psí plemeno vyžaduje své, nezapomeňte si o něm nastudovat potřebné informace a zeptat se na základy péče chovatele, který má s touto rasou mnohaleté zkušenosti. Veškeré vybavení pro psí společníky naleznete na stránkách www.mujmazlik.cz, kde můžete z pohodlí domova nakupovat krmivo, vitamíny, potřeby pro výcvik i hračky.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *