Připravte dítěti narozeninovou párty!

Znáte je z amerických filmů, a dost možná už i od kamarádů vašich dětí. Zejména pokud bylo vaše dítě na takovou akci již pozváno, očekává se, že podobným zážitkem oplatíte jeho malým kamarádům i vy. Řeč je o dětské párty.

Dítě je náročný tvor

Ač se to nezdá, připravit oslavu pro potomka a jeho kamarády nemusí být úplně snadné. Chceme přece, aby byly děti spokojené a odcházely veselé a nadšené novými zážitky. Pro naše dítě by měla být narozeninová párty také úžasným dárkem, na který se hned tak nezapomíná.

Buďte připraveni

Vše se odvíjí od věku oslavence, stavu vaší peněženky a prostoru, kde se bude párty odehrávat. Důležité je uvědomit si, zda budeme preferovat určitý styl, jemuž vše přizpůsobíme, nebo budeme připravovat spíše tradiční narozeninovou oslavu. Tomu uzpůsobíme i výzdobu. Uvědomte si, že děti všeobecně mají rády pestrou a veselou výzdobu, nevadí, bude-li na náš vkus až kýčovitá.
Menší děti ocení téma z oblíbené pohádky, větší potomek pro změnu konfety, balónky, lampióny a další párty dekorace.
Nezapomeňte na hudbu, která může podkreslovat celou akci, ale lze ji zařadit coby samostatný program. Větší děti, ale i mrňouskové se při tanci vydovádí a uvolní.

Program

Osvědčeným tipem je zařazení nějakého překvapení. Vodítkem je opět věk a preference potomka. Můžete vsadit na vlastní fantazii, ale i využít služeb specializovaných agentur. Nejhorší je nuda. Zařaďte proto do programu dostatek her a soutěží a připravte si i drobné ceny pro vítěze! Originální a velmi vtipné bývají párty karnevalového typu.

Chystáme občerstvení

Občerstvení opět volíme s důrazem na věk, ale i roční období a styl celé párty. Předcházíme případným nevolnostem tím, že nepodáváme příliš mastná, kořeněná a těžko stravitelná jídla, pozor dáváme i na riziko rychlého zkažení některým potravin.
Záleží na vás, zda se i dětská párty ponese v duchu zdravé výživy, či trochu povolíte otěže a na stole se objeví třeba hamburgery, hranolky a pizza. Zásadou je vždy pestrý výběr a také dostatek vhodných nápojů.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *