Jak vybrat postýlku pro své dítě?

Nenahraditelnou součástí kojenecké výbavy je bezpochyby dětská postýlka. Tu byste měli vybírat podle účelu jejího použití. V první řadě byste si měli rozmyslet, zda má postýlka sloužit ke každodennímu spaní, nebo ke spaní při cestování. Případně zvažte, zda bude postýlku využívat ještě vaše další ratolest, kterou plánujete. V dnešním článku se na výběr postýlky podíváme podrobněji.

Jestliže sháníte postýlku pro občasné přespání dítěte, potom byste měli sáhnout po takzvané cestovní postýlce. Bude-li cestovní postýlka využívána poměrně často, je vhodné koupit postýlku s tmavou sítí a bočním výlezem. Pokud budete do postýlky ukládat malá miminka, je dobré zakoupit postýlku opatřenou závěsným lůžkem. Cestovní postýlka je charakteristická svou nízkou hmotností a dobrou skladovatelností. Postýlku můžete snadno a rychle složit i rozložit. Hodí se na cesty, k babičce i na chatu.

Dřevěná postýlka do dětského pokoje

Hledáte-li vhodnou postýlku do dětského pokoje, ve kterém bude vaše dítě spát denně, investujte do kvality. Doporučujeme bytelnou dřevěnou postýlku vyrobenou z tvrdého dřeva, jako je například dub. Tvrdé dřevo se neštěpí, a tak nehrozí, že si vaše dítě ublíží třískou. Jestliže neplánujete časté využití postýlky, postačí také postýlka z měkkého dřeva, jako je například borovice.

A stejně jako u klasické postele vybíráte kvalitní madrac, nesmíte zapomínat ani u dětské postýlky. Vývoj páteře u dítěte je velmi důležitý. Je výrazně ovlivněn právě kvalitou matrace. Do postýlky jsou často vsazeny levné matrace z molitanu, které jsou tenké a nedávají dítěti dostatečnou oporu. Nevybírejte najlacnejšie matrace, ale nechte si poradit od odborníka, který má se zdravým spaním bohaté zkušenosti.

Dopřejte svému dítěti ty nejlepší produkty na trhu, určitě to ocení. A navíc tím budete předcházet zdravotním komplikacím ve vývoji dítěte.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *