imunitní systém

Jak na dětskou imunitu v období viróz

Je tu podzim, děti se vrátily do dětských kolektivů a zvyšuje se riziko nákazy virem. Až nastanou pravé podzimní plískanice, ubránit své děti před onemocněním se bude podobat zázraku. Je třeba začít preventivně posilovat imunitu všech členů rodiny, těch malých obzvlášť.

Základem je pestrá strava a pohyb

Pro imunitu svého potomka uděláte nejvíc, když mu po celý rok dopřejete stravu plnou všech potřebných živin, minerálů a vitamínů. Stejně důležitý je pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, ať už na sportovišti nebo „jen“ na dětském hřišti u domu. Když pak přijde nějaká nemoc (a není to žádná tragédie, děti prostě nemocné bývají), průběh je obvykle mírnější.

Jak na opakované virózy

Bývá vaše dítě často nemocné? Možná nemá jeho organismus dostatek času na rekonvalescenci. Není neobvyklé, že jsou rodiče pod tlakem, protože potřebují co nejdřív nastoupit zpět do zaměstnání, a tak sotva odezní příznaky a dítě je bez teplot, jde zpět do školního zařízení. Jeho tělíčko se ale stále vyrovnává s prodělanou virózou a mělo by být v klidovém režimu. Dejte mu dost času na zotavení. Lékaři odporučují čas na rekonvalescenci stejně dlouhý, jako trvala nemoc, po celou tu dobu totiž je imunitní systém dítěte oslabený a snadno podlehne další nákaze.

Zvyšte dávku vitamínů

Běžné množství zeleniny a ovoce, které by dítě mělo sníst, aby mělo dostatek vitamínů (hlavně vitamínu C), je kolem 1 roku asi 100 g, ve 4 – 6 letech nejméně 180 g a u starších až 400 g v syrovém stavu. Bohužel praxe je taková, že našim dětem syrové ovoce i zelenina chybí. Proto zvyšte příjem nezbytných vitamínů a minerálů vhodnými potravinovými doplňky.

Pro malé děti od tří let věku je vhodným doplňkem Vibovit želé. Formou želé bonbónků s ovocnou příchutí doplní komplex 10 důležitých vitamínů a minerálů. K dostání jsou v šesti variantách a všechny jsou u dětí velmi oblíbené, ať už jsou to zvířátka z farmy, ze ZOO, dinosauři nebo písmenka.

Kupte svým dětem na zimu Vibovit želé, rozhodně jim to hodně prospěje.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *