brushing-teeth-787630_1280

Proč i levné dětské kartáčky mohou být dobré

Jako rodiče s největší pravděpodobností si přejete pro svého potomka jen to nejlepší. Také dbáte o zdraví vašeho dítěte. Jistě s ním pravidelně, mělo by se alespoň dvakrát do roka, navštěvujete zubni ordinace, kde mu pan zubař zkontroluje zoubky. Pokud máte na mysli, že to, co je levné, není příliš kvalitní, vždy tomu tak být nemusí. Týká se to třeba dětských zubních kartáčků, u kterých se nemusíte bát je dětem koupit i když jsou hodně levné.

Dětské dásně

Pokud dítěti kupujete zubní kartáček a hlavním vodítkem pro jeho výběr jsou údaje na obalu, nemusí to být možné. I přesto, že si přečtete doporučení na obalu, zda je kartáček měkký nebo ultra měkký, můžete dítěti způsobit i problémy s dásněmi. Některé kartářky mohou dítěti poškrábat zuby, protože lze jimi poškrábat například i desku stolu. Tyto problémy se zuby mohou nastat při tvrdosti vláken, které nemusí splňovat požadovanou tvrdost.

Něco o dětských dásních

Dásně mají děti zpravidla citlivá. Zoubky jim také často čistí rodiče, kteří mohou nechtěně i více přitlačit. V tomto případě jsou tvrdší vlákna nebezpečné.

Info na obalu

Jelikož si zabalený kartáček nemůžete „ohmatat“, nezbude vám nic jiného, než zjistit, zda je ten pravý, až doma po rozbalení. Také, jestliže si nejste jistí měkkostí kartáčku, můžete ho vzít k lékaři, který vám poradí.

 

 

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *