children-403582_1920

Jak poznat, že je dítě před obrazovkou unavené

Narodil se vám milovaný potomek. Děláte pro něj jen to nejlepší. Dbáte, aby mělo dostatek živin v potravinách, máte pro něj krásné a pohodlné oblečení a výbavičku, jako je například přebalovací podložka. Také si s ním hrajete, nebo ho necháváte, aby se zábavným způsobem vzdělávalo a poznávalo svět například před obrazovkou, ať už počítače či televize.

Jak je to ale s únavou dítěte u obrazovky? Jak poznáte, že je největší čas vypnout televizi nebo počítač? Do doby, než váš miláček dovede přiměřeným způsobem reagovat na různé podněty a práce ho baví, v tomto případě není nutné obrazovku vypínat. Jestliže ale na dítěti zpozorujete únavu, kdy dítě zavírá oči, zívá nebo není soustředěné, rozhodně práci ukončete. Děti od 12 do 24 měsíců by se měli dívat na obrazovku denně asi deset minut. Jestliže dítě tráví čas přílišným díváním se na televizi nebo na počítač, může to negativně ovlivnit jeho myšlení. Jde o tzv. syndrom televizního dítěte. Na dítě se valí množství informací a jeho mozek nestíhá vše zpracovávat a může se zbytečně přetěžovat.V tomto případě dítě má tendenci vypnout. Toto se může projevit později, až bude chodit do školy, kdy si nebude pamatovat část látky, vlivem únavy.

Jak postupovat, aby vypnutí obrazovky probíhalo v pohodě? Můžete využít časový spínač, který můžete nastavit a hlídá dobu, po kterou je dítě u počítače. Stanovíte tak určitý řád a dodržování pravidel, který se bude dítěti hodit i v pozdějším věku.

 

 

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *