Kolostrum – nápoj, který vítá miminko na svět

První strava, kterou miminko přijme ihned po narození, je kolostrum. Ne nadarmo se říká, že se jedná o dar života. Kolostrum totiž obsahuje všechny potřebné a zdravé látky, které nastartuje organismus malého človíčka. Jedná se o bílkovinu, kterou produkují mléčné žlázy matky v prvních hodinách ihned po porodu. V dnešním článku se podíváme, proč je kolostrum pro život tak důležité a proč ho užívat jako doplněk stravy.

Česky se kolostrum nazývá jako mlezivo. Jakmile se miminko narodí, potřebuje do těla dostat látky, které ho ubrání proti infekcím, škodlivinám a stresu. Lidské kolostrum má až 20x méně imunitních faktorů, než kolostrum u jiných savců na zemi. Ihned po porodu je dítě schopné přežít několik kritických dní právě díky kolostrum a látkám, které obsahuje.

Ještě nedávno bylo kolostrum dostupné pouze pro nejmenší jedince a pouze výjimečně kolostrum bylo podáváno odrostlejším dětem, které měly zdravotní problémy. V současné době je však dostupné colostrum jako doplněk stravy. Jedná se o kravské (bovinní) kolostrum, které se svým složením nejvíce podobá lidskému kolostru a obsahuje mnohem více ochranných látek.

Bovinní kolostrum se vyznačuje obsahem imunoglobulinů, které neutralizují bakterie a viry. Také tyto látky pomáhají zvyšovat imunitu organismu. Díky tomu se může člověk zbavit opakovaných nemocí, jako je chřipka či angína.

Kdy kolostrum pomáhá?

  • Alergie
  • Astma
  • Léčba anémie
  • Virové infekce
  • Oslabená imunita
  • Chronický únavový syndrom
  • Poruchy trávení

Colostrum působí proti nejrůznějším onemocněním a jedná se zejména o prevenci proti těmto onemocněním. Pro miminko je kolostrum velmi důležité, ale i vy si nyní můžete dopřát přísun těchto látek. Stačí si koupit kolostrum jako doplněk stravy v některé z kamenných lékáren, nebo si najít ideální internetovou prodejnu, která nabízí kolostrum ve formě doplňků stravy.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *