Jak vybrat dětskou matraci?

Koupili jste novou dětskou postýlku, nebo už zařizujete nový dětský pokoj pro vaše dítě? Přemýšlíte nejen nad tím, jaký koupit nábytek, postel, ale i nad tím, do jaké matrace investovat? Která matrace je pro dětská záda ta nejvhodnější? Současný trh je rozmanitý a nabízí pestrou škálu matrací, ze které je těžký úkol si vybrat. V dnešním článku se tedy podíváme na to, jaké detské matrace jsou na trhu k dostání.

V současné době nedělíme detské matrace pouze na molitanové a pružinové. Tyto dva typy se navíc z nabídek vytrácí. Při výběru matrace se setkáte s mnoha kombinacemi materiálů, přičemž tyto kombinace mají zajistit ty nejlepší vlastnosti pro vyvíjející se záda dítěte. Spousta maminek si neustále klade otázky: „K čemu je dobrý kokos, který je v každé matraci? Proč je doporučována pohanková vrstva? Není pro dítě latexová matrace příliš umělá? Proč je molitan nejméně vhodnou variantou pro matrace?“

Matrace je nenahraditelnou součástí každé postele. V prvním roce dítě v posteli tráví většinu svého dne, což je jeden z hlavních důvodů, proč investovat do kvality. Matrace je místo, kde se daří roztočům, a tak špatně vybraná a ošetřovaná matrace může být domovem mikroorganismů, což by zdraví dítěte rozhodně neprospívalo.

Jaké existují typy matrací?

Velmi oblíbeným a osvědčeným materiálem, který se používá k výrobě dětských matrací, je kokos. Kokosová matrac je vyrobena z kokosového vlákna, které zaručuje příjemný pocit. Kokos je hypoalergenní, vzdušný a také odvádí dobře vlhkost.

V dětských studiích se doporučují také matrace s pohankou, které bývají často ještě v kombinaci s kokosem a molitanem. Pohanka se vyznačuje měkkostí. Takové matrace se doporučují spíše odrostlejším dětem. Pohanka má stejné vlastnosti jako kokos – je vzdušná, odvádí vlhkost a také je hypoalergenní.

A jako poslední si představíme molitan, který už se málokde objevuje. Molitanové matrace jsou nejméně doporučovanými matracemi. Není se čemu divit, protože jsou tenké a nemohou nabídnout téměř žádné skvělé vlastnosti jako výše uvedené typy matrací.

Stejně jako je potřeba, aby byl nábytek v dětském pokoji zdravotně nezávadný, by měly být nezávadné i matrace, respektive materiály k jejich výrobě použité. Dopřejte svému dítěti to nejlepší na trhu.

Sdílet článek

One comment:

  1. Dobrý den,
    pěkný článek, jen bych rád doplnil, že kromě matrace je důležité vybrat i správný rošt (polohovací, fixní, apod.) Samozřejmě výběr roštu má vliv na výběr matrace a obráceně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *