hrací deka

Jak zabavit miminko

Snem všech rodičů je nekřičící spokojené dítě. Když už je trochu starší, je jednodušší jej zaměstnat různými hrami. Co však s miminkem v čase, kdy zrovna nejí a nespí? Pojďme se podívat, čím mu zpestřit volné chvíle.

V postýlce je nuda

„Mami, tati, samotné se v postýlce nudím. Pojďme něco podnikat společně.“ Čerstvě narozené miminko nepotřebuje být obklopeno tisíci hračkami, ale musí cítit lásku rodičů. Mluvte na svého drobečka, zpívejte mu ukolébavky, hlaďte jej… to je v počáteční fázi společného života nejdůležitější.

zajímavé hračky

Když miminko roste

Vaše miminko pomaličku ale jistě roste a okamžiků, kdy přemýšlíte nad tím, jak vyplnit jeho volné chvíle, přibývá.

Vhodné řešení pro zahnání nudy představují hračky. Na trhu je jich však široké spektrum a na vás jako rodičích je vybrat tu nejlepší.

Jakou hračku vybrat?

Trefit se do „noty“ miminku je mnohdy velmi náročné. Co se líbí vám, se nemusí nutně líbit jemu.  Pojďme se společně podívat na zajímavé hračky, které si vaše miminko oblíbí.

parťák na spaní

Hračky pro mrňousky

Každá hračka, kterou svému mrňouskovi pořídíte, musí být bezpečná a zdravotně nezávadná.

1. postýlka je můj ráj – i my dospělí neradi usínáme sami. Pořiďte svému potomkovi parťáka na spaní. Může to být třeba muchláček, přítulka nebo jiná plyšová hračka. Nad dětskou postýlku je možné zavěsit např. kolotoč s hračkami, které přitáhnou pozornost dítěte.

2. zoubky rostou – v období prorůstání zoubků se stanou nedocenitelným pomocníkem kousátka. Ta jsou v dostání v mnoha tvarech, barevných i materiálových provedeních.

3. když postýlka nestačí – zpestřete svému miminku volné chvíle hrací dekou s hrazdou, na které jsou zavěšeny různé hračky.

4. čistota půl zdraví – i taková běžná věc jako je koupel může být zábava. Vyzkoušejte některou z hraček do vody.

5. já rostu – přijde vám jako by to bylo včera, co váš život obohatil příchod vašeho miminka. Ale i to roste… zkuste jej zabavit rozličnými vkládačkami nebo tzv. „pyramidami“. Tento druh hry se podílí na rozvoji jemné motoriky dětí.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *