jak řešit intoleranci laktózy

Co je to intolerance laktózy a jak s ní bojovat?

V dětském věku se může objevit celá řada různých zdravotních problémů. Není to zase až tak nic výjimečného. Jednou z věcí, která je poměrně známá, je dětská kolika. Konkrétně ta, která je spojena s intolerancí laktózy. Přinášíme vám všechna fakta, která v souvislosti s tímto zdravotním problémem potřebujete znát.

Koho může postihovat?

Pokud se podíváme na dětskou koliku obecně, tak se skutečně jedná o problém, který nemusí být zase až tak výjimečný. To proto, že může postihnout až 25 procent kojenců. To je čtvrtina malých dětí. Je proto dobré být na pozoru a vyhledat lékaře, pokud se objeví:

bolesti bříška,

křeče,

průjmy a nadýmání.

Co se v dětském organismu děje?

Jak jsme zmínili, hlavním důvodem daného problému je takzvaná laktóza. Tedy látka, která je součástí stravy a se kterou si dětský organismus ještě neumí poradit. Často je to z toho důvodu, že ještě není natolik vyvinutý. A tak se objevují právě výše zmíněné problémy.

Jak vše vyřešit?

Naštěstí to není neřešitelný problém a cesta, jak dítěti ulevit, je poměrně jednoduchá. Stačí, když se podíváte na to, jak řešit intoleranci laktózy. Osvědčenou metodou je využít speciálního enzymu, který se označuje jako laktáza. Ten se přidává do stravy a zajistí, že bude vykonávat činnost, kterou dětský organismus zatím nezvládá. Je tedy jasné, že zde nebude nutné měnit stravu dítěte, což je velké plus.

Jak dlouho může problém trvat?

U některých až do dospělosti, ale to je spíše výjimečné. Vše je spojeno hlavně s vývinem dítěte a s tím, za jak dlouho bude jeho organismus schopen si s danou látkou poradit sám. Je to u každého dítěte individuální, ale říci musíme, že u naprosté většiny dětí to rozhodně není stav, který bychom mohli označit za trvalý. Pokud jste rodiče, nemusíte mít strach. Stačí laktázu postupně vysazovat a zjišťovat, jak vaše dítě reaguje.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *