dětské spodní prádlo

Vyberte pro své dítě vhodné spodní prádlo

Správný výběr spodního prádla bývá leckdy složitou činností i pro pěknou řádku dospělých. Často se necháváme unést širokým spektrem nabízených kousků, které hrají barvami, motivy, tvary a podobně, avšak materiál nebo zemi původu opomíjíme. Při koupi prádla pro děti bychom však měli zůstat rozumní a vybírat tak, abychom našemu dítěti zbytečně neuškodili. Pokud se s touto problematikou nacházíte ve slepé uličce, řiďte se následujícími radami a nemůžete udělat chybu.

Materiál

Materiál hraje důležitou roli při výběru jakéhokoliv oblečení a u spodního prádla to platí dvojnásob. Uvědomme si, že spodní prádlo je v přímém kontaktu s pokožkou, tudíž potřebuje být z takového materiálu, aby odvádělo pot. Tento účel splňuje nejlépe bavlna. Vyvarujte se výrobků ze syntetických materiálů, pokožka by se mohla snadno zapařit a může dojít i k podráždění kůže.

Velikost

Prádlo by nemělo být příliš těsné a škrtit. Nespoléhejte se však na obecnou tabulku velikostí, neboť téměř každý výrobce má svou vlastní. V dobrých a kvalitních obchodech by vám však s vhodnou velikostí měli poradit.

Země původu

Vyvarujte se nákupu prádla z Číny. Zboží dovezené z Asie je sice vzhledově velmi atraktivní a cenově dostupné, avšak odpovídá tomu i kvalita výrobků. Zaměřte se raději na tuzemské výrobce, kteří nabízejí skutečnou kvalitu.

Potisky

Spodní prádlo s veselým a barevným potiskem je sice na pohled velmi pěkné, avšak může způsobit nemalé potíže. Nekvalitně udělané potisky mohou pouštět barvu, která obsahuje chemikálie. Spoléhejte se raději na obyčejné jednobarevné kousky. Držte se tohoto pravidla i při výběru dětských pyžam.

Cena

Zvláště u koupi oblečení neplatí, že vysoká cena rovná se velká kvalita. U oblečení nás cena může občas velmi klamat. Uvědomte si, že u některých kousků neplatíte za kvalitu, ale pouze za jeho značku.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *