školky v Praze

Specializované školky, chytrý trend současnosti

Školky za dob, kdy nynější rodiče bývali předškolními dítky, představovaly hlavně oázu hraní a místo, kde vznikala první přátelství. Časy se ale poněkud změnily a rodič, který chce pro své dítě trochu více, než jen najít hlídání, případně začlenit malého človíčka do kolektivu vrstevníků, dal vzniknout speciálním školkám; školkám, které vaše děti dokážou i nadstandardně připravit pro první školní roky nebo dokonce pro celou jeho budoucnost.

A takových rodičů je podle průzkumů čím dál více – zejména pokud jde o větší města. Pokrokové a specializované školky už dávno nejsou jen trendem západních zemí a našlápnutých Asiatů, například v hlavním městě najdete takových zařízení hned několik. Pokud své dítko přihlásíte do školky v Praze, můžete za standardní považovat výuku cizích jazyků, ve většině případů angličtiny. Výjimkou ale není ani němčina nebo ruština, která jakožto slovanský jazyk získává pro svou komunikační nenáročnost také značnou oblibu. Říká se, že čím dříve začnete u dítěte s výukou dalšího jazyka, tím lépe si ho osvojí a zdokonalení v něm bude pro pozdější roky snazší, než u dětí, které žádnou průpravou před školní docházkou neprošly. A to už stojí za zvážení.

Chcete-li však svou ratolest směřovat spíše k fyzickým aktivitám, existuje i sportovní školka, kde jsou děti vedeny k pohybu od útlého věku. Nemusíte hned mít vizi svého syna či dcery na stupni vítězů na olympiádě, je zde kladen důraz hlavně na to, aby dítko přijalo jako přirozené se každý den pohybovat a zamezilo se tak pozdějším problémům se zdravím či váhou, vždyť obezita nebo jiné druhy současných neduh se týkají právě našich nejmenších a kdy jindy začít, když ne už odmala?

A kde konkrétně takové školky najít? Bohatou lokalitou je na specializované školky Praha 6, najdete zde až 33 školek (ať už soukromých či státních) – výběr je velmi pestrý, takže pokud myslíte na lepší budoucnost svých dětí, obejděte instituty a nezapomeňte podat přihlášku. Většina deadline termínů bývá na konci února.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *