Ven každý den

Máte taky svoji partu na hřišti?

Skupinka maminek s dětmi v předškolním věku se denně schází na dětském hřišti v parku na sídlišti. Každý všední den kolem deváté hodiny ráno přicházejí jedna za druhou s kočárkem, odrážedlem, tříkolkou nebo jiným dětským dopravním prostředkem, vybaveny objemnou taškou a kyblíkem s bábovkami na písek. Usednou spolu na lavičky kolem pískoviště, k ruce si připraví lahvičku s pitím a vlhčené ubrousky a jejich společné dopoledne začíná.

Tak trochu jiná sociální síť

Zatímco si děti hrají, ony si navzájem radí jak vyprat skvrny od borůvek, čím vyčistit počmáranou kabelku nebo co uvařit pro manželovi rodiče, kteří se ohlásili na návštěvu. Když si některá z nich potřebuje odběhnout na poštu nebo zařídit něco na úřadech, ostatní se jí o dítě postarají.

Je jedno, čí dítě se právě pokouší nacpat si kamínek do pusy, nebo kdo se právě vydal na prolézačku. Vždycky jsou na dosah ruce, které kamínek seberou a dítě včas zachytí. Trávit volný čas s dětmi na hřišti není o tom, že vypnete pozornost. Naopak, i když si právě mezi sebou povídáte o něčem opravdu hodně zajímavém, stejně po očku sledujete děti kolem vás – všechny děti.

Děláte to také tak?

Také máte na sídlišti partu maminek? Kamarádky, které mají stejné každodenní starosti a řeší podobné problémy jako vy? Ještě ne?

Možná by bylo dobré poohlédnout se, kde ve vašem okolí jsou dětská hřiště a kdo se na nich schází. Buďte vy tou iniciátorkou. Proč nevytvořit komunitu maminek z dětského hřiště, abyste si navzájem poradily, pomohly nebo se aspoň podpořily, když je potřeba? Lidé přece odjakživa tvoří skupiny jedinců, které spojuje společný zájem.

A vaše děti budou mít příležitost včlenit se do skupinky svých vrstevníků dřív, než je poprvé povedete do školky. Navážou první kamarádské vztahy, naučí se podělit o hračky a také trochu samostatnosti.

Hlavně bude to dopoledne venku mnohem příjemnější, než kdybyste ho trávila se svým děckem sama.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *